,,Zwolnieni z teorii”.

Regionalne Centrum Młodzieży w ramach współpracy z nauczycielem przedmiotu biznes i zarządzanie z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Karola Wojtyły w Lęborku Panią Katarzyną Jałoszyńską wspiera jako partner tworzone przez licealistów projekty szkolne nastawione na działania społeczne.
Ideologią jest uczenie się młodzieży przez działanie, a nie przez teorię, działanie trzeba zaplanować, zainicjować, zrealizować, zakończyć, wyciągnąć wnioski.

Działania te ponadto wpływają na inicjowanie nowych przedsięwzięć i rozszerzanie rozwoju wolontariatu wśród młodzieży, szerzenie wiedzy o wartościach i znaczeniu wolontariatu w celu poprawienia ogólnego stanu wiedzy, podnoszenie znaczenia wolontariatu jako środka wyrazu aktywności obywateli.

DZIAŁANIE SPORTOWE.

Pierwszy był Turniej Tenisa Stołowego, drugie spotkania sportowe w Unieszynie z dziećmi, potem Turniej Piłki Nożnej, kolejny to Turniej Tenisa Ziemnego.

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku pokazała, że stać ich na coś wyjątkowego. To było coś w stylu pokonywania siebie, swoich słabości i poznawania nowych możliwości. Chłopcy z Furii FC osiągnęli wszystko co wymagane, ponad 90 beneficjentów, wzmianki medialne, wsparcie rodziny, przyjaciół, nowych ludzi poznanych przy realizacji projektu. Pokonywali trudności, zbierali chętnych poszukiwali sponsorów i działali! Brawo!! .To wszystko społecznie bez złotówki w kieszeni, ale dzięki sponsorom, rodzicom udało się. Wielkie gratulacje!!!

DZIAŁANIE „WIEM JAK POMÓC”

Piątką licealistek z LO2 w Lęborku Wiktoria, Maja, Alicja, Julia i Klaudia. Podjęły akcję zbiórek pomocowych i wspomagały również lokalne działania.

„Pierwszą większą zbiórkę poprowadziłyśmy na placówkę, która jest bardzo często pomijana w takich akcjach i nie pomagają jej tak często – Środowiskowy Dom Samopomocy w Lęborku. To ludzie chorzy, ale o wielkich sercach. Miałyśmy zaszczyt poznać dyrekcję, grono pracowników i podopiecznych. Wszyscy tam są bardzo mili
i życzliwi.”

„Uzbierałyśmy bardzo dużo rzeczy przy pomocy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej oraz MDK w Lęborku. Była również zbiórka pieniężna – tam uzbierałyśmy 700 zł. Zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem.”

„Następnie pomogłyśmy oddziałowi dziecięcemu oraz neonatologicznemu w SPS ZOZ
w Lęborku. Przebrane za psi patrol poszłyśmy do szpitala żeby rozweselić dzieci.
W zbiórce pomogła nam Szkoła Podstawowa numer 3 w Lęborku – uzbierali 2130 zł, które wpłacili na naszą zbiórkę oraz przekazali nam MASĘ rzeczy dla dzieci w szpitalu.”

„Zbiórki były czasochłonne i długie w realizacji, ale bardzo dokładne i zrobione z sercem. Wszystkim dziękujemy za pomoc w naszych działaniach. Mamy nadzieję na dalsze sukcesy! Razem możemy wiele i każdy może pomagać. POMAGAMY ❤️🤝

POMOC OSOBOM STARSZYM

Projekt nastawiony na wsparcie Seniorów. Trzy uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku postanowiły wesprzeć seniorów oferując im animacje oraz warsztaty manualne.
Dziewczyny samodzielnie przygotowywały materiały – masę solną, która stanowiła bazę do prac ręcznych oferując przy pracy plastycznej miłą atmosferę.
Seniorzy oprócz oczywistego kontaktu z młodym pokoleniem mieli możliwość posłuchania muzyki młodego pokolenia a nawet wspólnego zaśpiewania piosenek.

Dzięki takim działaniom obie strony zyskują większą wrażliwość na potrzeby innych osób, a młodzież w większym stopniu docenia społeczną aktywność
i intelektualną sprawność seniorów, co z kolei może pomóc im przygotować się do
własnej starości.

ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

Dwie licealistki klasy I Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Karola Wojtyły w Lęborku postanowiły wesprzeć ucznia w walce z chorobą.
Samodzielnie zgromadziły produkty i upiekły ciasteczka, które stanowiły podarunek za „cegiełkę” wpłaconą na rzecz pomocy dla chłopca.

Podobne wpisy