Wolontariusz Roku 2016 – statuetki rozdane

wystepy-artystyczne-gala-wolontariatu

Gala Wolontariatu zaskoczyła wszystkich, do ostatniej chwili czekaliśmy na wyniki prac Kapituły Konkursu aby poznać nazwiska Laureatów plebiscytu Wolontariusz/ka Roku 2016.

Uczynni, bezinteresowni, a pomaganie to dla nich czysta przyjemność – Wolontariusze, bo o nich mowa, 5 grudnia obchodzili swoje święto „Międzynarodowy Dzień Wolontariatu”. Z tej okazji Regionalne Centrum Młodzieży zorganizowało uroczystą Galę Wolontariatu poprzedzoną plebiscytem Wolontariusz/ka roku 2016.

– Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 30 lat z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. To wyjątkowe święto, które rok rocznie jest okazją do podziękowania wolontariuszom za ich nieocenioną pracę – mówi Szymon Medalion z Regionalnego Centrum Młodzieży (RCM).

Podczas uroczystej, wieczorowej scenerii, gry świateł i muzyki międzynarodowy duet prowadzących Francesca Fiore – wolontariuszka z Włoch i Szymon Medalion z RCM prowadzili rozdanie nagród laureatom Plebiscytu.prowadzacy-gala-wolontariatu-rcm

Jestem w Polsce od września w ramach programu EVS czyli wolontariatu międzynarodowego. Prowadzenie Gali w języku polskim, którego dopiero się uczę było dla mnie dużym wyzwaniem –posumowała Francesca Fiore, prowadząca Galę.

Zwycięzcę głównej kategorii odczytała pani starosta Teresa Ossowska-Szara wręczając Statuetkę i zaszczytny tytuł Wolontariuszki Roku 2016 pani Małgorzacie Mania, wolontariuszki Błękitnego Patrolu WWF Polska. W minionym roku jako wolontariuszka, pani Małgorzata patrolując plaże przeszła ponad 500km obserwując i pomagając zwierzętom. Jest znana w Łebie i na Wybrzeżu ze swojego zaangażowania w ochronę bałtyckiej przyrody i pracy z młodzieżą.

wolontariuszka-roku-rcm-gala-wolontariatu– Wiele osób, które dobrowolnie poświęcają swój wolny czas na rzecz innych osób to seniorzy. Warto ich doceniać i wspierać. ­– komentowała pani Elżbieta Godderis podczas wręczania nagrody Wolontariusz/ka Senior 2016. Nagroda trafiła w ręce pani Marii Przybyła, wolontariuszki stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Jesteśmy Razem, która od 13 lat z zaangażowaniem pomaga organizacji w prowadzeniu księgowości i zarządzaniu finansami.

Nagrodę w kategorii Grupa/Inicjatywa Wolontariacka 2016 wręczyła pani prezes Regionalnego Centrum Młodzieży Agnieszka Warlikowska na ręce przedstawicieli Klubu Wolontariusza przy Zespole Szkół w Lini. Wolontariusze z Lini nie kryli swojego zaskoczenia.

wolontariusze-linia-gala-wolontariatu-rcm– To niesamowite, że ktoś zauważył i docenił naszą pracę. Chociaż największą nagrodą dla nas jest uśmiech na twarzach ludzi, którym staramy się pomagać. – powiedziała jedna z wolontariuszek klubu.

Wszystkie działania wolontariuszy wymagają wsparcia różnych środowisk. Organizatorzy postanowili wyróżnić również przedsiębiorstwa, które realizują politykę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i wspierają inicjatywy w naszym regionie.

– Tytuł Dobroczyńca Roku 2016 trafia do firmy Farm Frites Poland S.A. – ogłosiła Alina Fegler-Kotkiewicz prezes Stowarzyszenia EDUQ podczas wręczania statuetki.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu nagrodzeni zostali laureaci oraz wszyscy zgłoszeni do Plebiscytu Wolontariusze i Grupy Wolontariacie.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Firmie Promo Event’s, Akprosound, Imprezy na medal oraz LCK Fregata i Burmistrzowi Miasta Lębork.

wolontariuszka-senior-rcm-gala-wolontariatu wystepy-artystyczne-gala-wolontariatu-scena-rcm wolontariuszka-roku-rcm-gala-wolontariatu-2016 wolontariusze-rcm laureaci-plebiscytu-wolontariusz-roku-2016-rcm dobroczynca-roku-farm-frites-poland-rcm backstage-gala-wolontariatu