Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość wspólnie z Regionalnym Centrum Młodzieży i Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza na KONGRES ZDROWIA PSYCHICZNEGO, który odbędzie się w ramach Dużych Dni Zdrowia Psychicznego, realizowanych podczas projektu „Miej to z głowy – ocena kondycji psychicznej” (Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020).
Konferencja odbędzie się 10 października 2018 (Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego), w Toruniu, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2, Sala Patio (I piętro).
UWAGA: Wśród uczestników wydarzenia zostaną rozlosowane trzy tablety – aby wziąć udział w losowaniu należy przesłać zgłoszenie oraz potwierdzić swój udział w Kongresie podczas jego trwania.
Podczas spotkania poruszymy kwestie dotyczące m.in. zdrowia psychicznego pracowników, wyzwań stojących przed pracodawcami w sektorze budżetowym oraz tego czym jest zdrowie psychiczne, jak chronić siebie i swoich podwładnych przed utratą sił i zdrowia, przed nadmiernym zmęczeniem, długotrwałym stresem, nerwicą, depresją i innymi powikłaniami zdrowia psychicznego; jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i stresorami w pracy oraz jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.
Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli i przedstawicielek następujących grup zawodowych wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia jako najbardziej narażone na stres, wypalenie zawodowe, lęki, depresję:
- pracownicy administracji,
- nauczyciele i inni pracownicy edukacji,
- pracownicy służb mundurowych,
- pracownicy opieki zdrowotnej,
- pracownicy pomocy społecznej,
- studenci i wykładowcy akademiccy.
KONGRES ZDROWIA PSYCHICZNEGO
„Miej to z głowy – ocena kondycji psychicznej”
10 października 2018 r.
Miejsce:Toruń, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Plac Teatralny 2, Sala Patio (I piętro)
Ramowy Program:
10:00 – 10:15 Otwarcie konferencji – Marszałek Województwa Kujawsko-pomorskiego
10:15 – 10:30 Prezentacja Projektu „Miej to z głowy” i narzędzia do autodiagnozy – Szymon Medalion, koordynator regionalny
10:30 – 12:00 Panel I – sesja plenarna
Zdrowie psychiczne pracowników – wyzwanie XXI w. – Anna Proch, psycholog, psychodietetyk
12:00 – 12.30 Przerwa kawowa
12:30 -13.30
- Komunikacja międzyludzka jako główna przyczyna konfliktów i napięć w miejscu pracy – Anna Proch, psycholog
- Czy dieta wpływa na zdrowie psychiczne – Agnieszka Augustyniak, dietetyk
- Rozwijanie odporności na stres w kontekście życia zawodowego – podinsp. Beata Wieczorek, Kierownik Sekcji Psychologów KWP w Bydgoszczy
13.30 – 13.45 Przerwa
13:45 – 14.45
- Jak to jest z tym studiowaniem? – sytuacje trudne i radzenie sobie – dr Małgorzata Fopka-Kowalczyk, UMK w Toruniu
- Pewności siebie w sytuacjach społecznych i zawodowych – Jarosław Paralusz, psycholog, terapeuta traumy, biegły sądowy z zakresu psychotraumatologii
- Psychotraumatologia wobec wyzwań dnia codziennego – Daniel Mihuniewicz, psycholog wojskowy, v-ce prezes Polskiego Towarzystwa Psychotramuatologii
Miasteczko Zdrowia Psychicznego
W miejscu organizowania konferencji funkcjonować będzie miasteczko zdrowia w ramach którego zorganizowane zostaną stoiska gdzie odbywać się będą mini warsztaty i spotkania z ekspertami.
- Porady Dietetyka
- Masaż „Work Site Massage” – porady fizjoterapeuty
- Narzędzie do autodiagnozy zdrowia psychicznego – stoisko projektowe „Miej to z głowy”
- ROPS – Regionalne Centrum Informacji Senioralnej
- Fundacja O To Chodzi Edukacja Bez Granic
- Toruńskie Stowarzyszenie „Współpraca”
Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Miej to z głowy – ocena kondycji psychicznej” finansowanego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2014-2020 (cel operacyjny 3: Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa).